Diagnostyka

Diagnostyka komputerowa auta pozwala na zlokalizowanie większości usterek, przez co jest wyjątkowo przydatną usługą. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli kupujesz auto używane. Wystarczy udać się do odpowiedniego warsztatu, gdzie fachowiec podłączy komputer samochodowy pod podręczny laptop i po chwili już wiadomo, co zakłóca funkcjonowanie pojazdu, a także jaki jest jego stan techniczny. Warto więc zainwestować w taką usługę – nikt nie nabije cię w butelkę.

Podstawowa zaleta tego rozwiązania jest bezdyskusyjna – nie trzeba rozbierać samochodu, aby sprawdzić, co nie działa prawidłowo. Jak to się odbywa? Sprzęt dokonuje porównania wartości parametrów, występujących w pojeździe, z tymi, określonymi przez producenta. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu możliwe jest zdiagnozowanie stanu wszystkich układów w aucie. Komputery współczesnych aut posiadają wbudowane układy diagnostyczne. Jeśli parametry któregoś z podzespołów odbiegają od normy, komputer samochodowy zapisze to w postaci kodu błędu. Odczytanie kodów błędu przez pracownika specjalistycznego warsztatu trwa dosłownie chwilę, ale nie stanowi to od razu diagnozy. Dopiero w wyniku złączenia dwóch komputerów można jednoznacznie określić problem.
Mimo ciągle głośnej krytyki diagnostyki komputerowej, nie ma szans na jej wyeliminowanie – w przyszłości będzie ona stanowiła absolutną podstawę przy ustalaniu wszelkich awarii. Potwierdza to tendencja coraz większej ilości warsztatów zaopatrujących się w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Sprzyja temu również prawo, które nakazuje, aby każde auto miało standardowe, szesnasto-stykowe gniazdo, pozwalające na odczyt kodów niesprawności. Niezależnie od marki auta można więc ustalić najważniejsze parametry usterek, co znacznie ułatwia pracę mechaników.

Jeśli w twoim aucie zapalają się kontrolki ostrzegawcze, masz problem z odpalaniem lub utratą mocy, albo większym spalaniem paliwa, koniecznie powinieneś wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu samochodowego i przeprowadzić diagnostykę komputerową. Wczesne wykrycie usterek może cię uchronić przez dużymi kosztami naprawy, a przede wszystkim przed wszelkimi zagrożeniami, związanymi z nagłą awarią. Decydując się na tą usługę dbasz nie tylko o stan swojego auta, przedłużasz jego żywotność, ale także zapewniasz bezpieczeństwo sobie i bliskim. Warto więc zainwestować w to rozwiązanie, tym bardziej, że wbrew pozorom nie jest drogie, a wyjątkowo skuteczne.

Holowanie

Oferujemy całodobową pomoc drogową na terenie południowej Polski. Jesteśmy do dyspozycji 24h 7 dni w tygodniu. Holujemy także samochody sportowe, ciężarowe oraz maszyny.

Elektronika

Diagnostyka usterek elektrycznych oraz naprawy elektryki samochodowej. Pomoc w sytuacji awarii pojazdu np. pod domem lub na drodze, a także w każdym innym miejscu.

Klimatyzacja

Diagnostyka problemów z układem klimatyzacji, naprawa oraz pełny serwis, napełnianie układu chłodzącego oraz pełna dezynfekcja

Naprawy

Oferujemy kompleksowe i fachowe naprawy samochodów, wymiana części eksploatacyjnych, naprawy bieżące.